

Опис рада
Апликација "ЕУ и Србија" је апликација едукативног карактера. На занимљив начин можете научити нешто ново о државама Европске уније и Србије. Кроз занимљив квиз питања упознајемо нове државе, њихове главне градове, као и споменике. Крените са нама у нове авантуре и заједно са нама упознајте државе ЕУ. Квизом смо омогућили корисницима да на интересантан начин допуне или провере своје знање.


Опис рада
С обзиром на тренутну ситуацију у свету услед пандемије и чињенице да младима није остављена могућност путовања и истраживања нових земаља, замислиле смо ову апликацију као популарну игру ,,Монопол" која ће вас повести на имагинарно путовање. Идеја није била да износимо општепознате чињенице о чланицама ЕУ, већ да се базирамо само на оне занимљивости које красе ове земље. Нешто налик ,,Можда нисте знали"- али све на једном месту, кроз игру.. На овом путовању смо истражујући и саме сазнале невероватне податке које једноставно не можеш а да не запамтиш. У вези са тим, подигла би се и свест младих о земљама о којима се толико прича. При помену сваке, можете кроз песму, стихове или необично одабране чињенице заволети је и пожелети да сте тамо. Свака застава, знаменитост и необичност биће уклесана у памћење без учења, кроз игру. Сваки видео је осмишљен на посебан начин, што одбацује могућност засићења чињеницама која се ствара услед пуког учења. Игра вам може помоћи да створите добру основу за квизове који углавном проналазе питања оваквог типа. Cамосталним одабиром, можете постати још један имагинарни путник у свету забаве и добити награду. Награда је свакако ваша елоквентност и ковчежић занимљивости који ће вас учинити и духовно богатијим.


Опис рада
Изабрана тема конкурса је Животна средина и климатске промене. Начин на који смо је реализовали је израда сајта Животна средина у инфографици, где смо презентовали наше инфографике на ову тему. Инфографике су у мултимедијалној форми: текст, слика, анимација и графикони. Све инфографике су искључиво наша ауторска дела и урађена су у веб алату Канва јер он има опцију која омогућава тимски рад. Сваки ученик је при изради инфографике позивао и остале чланове тима, као и ментора, у свој Канва тим, па је израда инфографике била сарадничког типа. Информације које смо узимали за инфографике су већим делом узете из Европског дневника 2020/2021. Желели смо да покажемо које се вредности ЕУ везане за ову тему могу применити у нашој средини, такође и какво је наше тренутно стање по том питању. Изабрали смо израду инфографика јер се на тај начин развијају све кључне вештине и компетенције које је ЕУ као и наше образовање препоручило. То су: употреба ИКТ (користили смо веб алат Канва као и израда сајта у Вордпресу); рад са подацима и информацијама (поред текстуалних информација приказани су и графикони са подацима); сарадња (облик рада је све време био тимски); одговоран однос према здрављу и околини (све теме инфографика се односе на заштиту животне средине и здравог живота); естетичка компетенција (све инфографике изгледају веома лепо са прикладним графичким и гиф елементима како би заинтересовале читаоца); предузетништво и иницијативност (ученици су сами бирали теме за инфографике, тражили информације и податке); комуникација (рад се одвијао преко интернета , и преко вајбер групе); управљање учењем (ученици су научили како да од мноштва информација извуку оне кључне и да их презентују на креативан начин).


Опис рада
Тема рада је Људска права! О особама са инвалидитетом у Србији се врло мало говори и већина људи не зна са каквим се проблемима сусрећу те особе. Свакодневно су изложене дискриминацији и предрасудама. Углавном иза својих леђа чујем ма не може она то да уради. Заправо МОГУ, МОЖЕМО! Дајте нам прилику, помозите нам да можемо! Инвалидност не треба да буде препрека у остваривању жеља и циљева, снова и амбиција! Ја сам особа са инвалидитетом. Рођена сам са деформацијом прстију обе руке. Ја сам ученица грађевинске школе, архитектонског смера. Ја цртам. Ја пишем. Ја се борим. Ја сам особа која није могла да упише жељену школу јер нисам могла да прођем лекарски преглед. Можемо и више него што мислите, само нам пружите прилику да то и покажемо. Особе са инвалидитетом нису мање вредне и требају имати једнака права као и сви остали!!!
Опис рада
Како, зашто, када? ЕУ нас не жели. Када ми уђемо, ЕУ ће се распасти. Ма више је штете, него користи од уласка у ЕУ. То су само нека од питања и мишљења која муче грађане наше земље. Хоћемо, нећемо? Резултат страха, предрасуда, неинформисаности, шта год било, млади имају исту дилему. А како да је реше ако се не позабаве и не истраже сами питање које сви постављамо од 2009. године: - ЕУ да или не?
Опис рада
Познато је да слика говори више од речи а ми смо и сликом и речима приказали нашу Србију која живи између јаве и сна. Свака слика је прича о свакодневници али и животу у који се верује и какав би требало да буде у Европској унији. 1.Слика је сурова јава о уништавању природе и животне средине, а уласком у европску породицу вратила би се чистоћа и уреднист животне средине 2.Слика је Србија у којој се упире прстом на оне који трпе насиље.У Европској унији се аплаудира онима који имају храбрости да проговоре 3.У здравству у Србији говори глас коверте а у Европској унији здраво се за здравље боре 4.Најважнији критеријум за запослење је у коверти, а у Европској унији то је диплома 5.У судству правда је у коверти,у Европи је правда са плавим повезом преко оцију 6.Србија у Европској унији, члан породице од које добија подршку, и тада живот у Србији добија прави смисао